Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności

Polski Związek Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki
Signum Polonicum (Polski Związek Signum Polonicum)

Seminarium w Ksawerowie

Strona główna » Aktualności » Seminarium w Ksawerowie

wielkość tekstu:A | A | A

Seminarium w Ksawerowie.

W dniach 13 - 14 kwietnia w Ksawerowie odbyło się seminarium szkoleniowe polskiej sztuki walki Signum Polonicum. W seminarium uczestniczyli członkowie Signum Polonicum z Zawiercia, Łodzi, Ksawerowa, Bydgoszczy, Pińczowa, Katowic, Kąt Wrocławskich i Radomia. W ramach seminarium odbyło się uroczyste spotkanie z władzami i przedstawicielami Ksawerowa wśród których obecni byli: Wójt Gminy Pan Adam Topolski, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Wróbel, ksiądz proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej wielebny Stanisław Bracha, Dyrektor Domu Kultury wraz z Biblioteką, Pani Maria Wrzos - Meus. Spotkanie to połączone było z prezentacją medialną twórcy Signum Polonicum Zbigniewa Sawickiego pt. "Polska Sztuka Walki Signum Polonicum - Tło historyczne, charakterystyka i główne wątki systemu". Całe spotkanie zorganizował i prowadził założyciel Klubu instruktor Mariusz Opala, który na zakończenie zaproszonym gościom wręczył pamiątkowe dyplomy i podziękowania za pomoc okazaną przy założeniu i działaniu Gminnego Klubu Signum Polonicum w Ksawerowie.

Podczas trwania seminarium odbyły sie egzaminy na stopnie szkoleniowe: uczeń (uczniowie instruktora Amadeusza Biały i Krzysztofa Dusika) i starszy uczeń (uczniowie Aleksandra Durys i Krzysztofa Dusika). Wszystkim, którzy zdali serdecznie gratulujemy. Instruktorom dziękujemy za przygotowanie w/w uczniów.
Zajęcia szkoleniowe z grupą wyższą prowadził instruktor Piotr Ścibski z Zawiercia, a z grupą początkujących instruktor Kuba Pokojski z Katowic.

Równie uroczystym był udział seminarzystów w niedzielnej mszy świętej podczas której wielki miłośnik i sympatyk Signum Polonicum, ksiądz Stanisław Bracha poświęcił na ołatarzu krzyżyki patriotyczne przekazane instruktorom Signum Polonicum przez naszego kolegę Romana Rydzykowskiego. W tym miejscu pragniemy szczególnie podziękować wielebnemu księdzu za słowa otuchy, wsparcia i zachęty do uprawiania i popularyzowania polskiej sztuki walki Signum Polonicum jakie zostały wielokrotnie wypowiedziane podczas trwania w/w mszy. Dziękujemy!!!

Pokaz uczniów z KsawerowaPrezentacja medialanaDyplom dla księdza proboszczaDyplom dla Pani PrzewodniczącejDyplom dla Pana WójtaDyplom dla Pani DyrektorSiedziba Klubu w KsawerowieKompozycja patriotyczna wykonana przez Agnieszkę Opala

czytano: 2103 razy

źródło: signum-polonicum.com.pl

Strona główna
Galeria zdjęć
Ilość zdjęć: 146
dalej

SIGNUM POLONICUM
42-400 Zawiercie, ul. Paderewskiego 51
e-mail: signum@signum-polonicum.com.pl

Signum Polonicum