SEMINARIUM EGZAMINACYJNE - PIŃCZÓW 2017

Strona główna » Aktualności » SEMINARIUM EGZAMINACYJNE - PIŃCZÓW 2017

wielkość tekstu:A | A | A

SEMINARIUM SZKOLENIOWO - EGZAMINACYJNE
PIŃCZÓW 2 - 3 wrzesień 2017 r.

W dniach 2-3 września b.r. w Pińczowie odbyło się seminarium szkoleniowo  egzaminacyjne polskiej sztuki walki Signum Polonicum dla kadry instruktorskiej Signum Polonicum. Organizatorem warsztatów był Pińczowski Klub Polskiej sztuki Walki Signum Polonicum, a osobą odpowiedzialną instruktor Krzysztof Dusik.

            Hasłem warsztatów było: Bóg jest łaskawy 

Program seminarium obejmował  przeprowadzenie egzaminu na stopień szkoleniowy asystent oraz szkolenie połączone z egzaminem na Magistra scrutatora – egzaminatora na stopnie szkoleniowe uczeń i starszy uczeń.

W seminarium uczestniczyli instruktorzy Signum Polonicum z Bydgoszczy, Katowic, Kąt Wrocławskich i Pińczowa:

  1. Jakub Pokojski                      - Katowice
  2. Wojciech Gorzelańczyk        - Bydgoszcz
  3. Paweł Szabelski                    - Bydgoszcz
  4. Dariusz Rochowiak               - Bydgoszcz
  5. Krzysztof Dusik                     - Pińczów
  6. Leonard Marynowski            - Kąty Wrocławskie

Seminarium prowadził i egzaminy przeprowadzał twórca Signum Polonicum – Zbigniew Sawicki.

Przebieg seminarium:

Dzień pierwszy:

1/ godz. 10.oo-13.3o – szkolenie, wykład, dyskusja;

Przeanalizowane zostały materiały dotyczące psychologii sztuk walki, zasad oceniania i przeprowadzania egzaminów, omówiono zagadnienia wychowawcze, strach i obawy przed występem publicznym, rolę duchową i religijną w sztukach walki a także rolę motywacji w sztukach walki.

2/ godz. 13.3o – 15.oo – posiłek

3/ godz. 15.oo – 18.3o – egzaminy na stopień szkoleniowy asystent;
Do egzaminu na stopień asystent przystąpili członkowie Bydgoskiego Klubu Signum Polonicum: Wojciech Gorzelańczyk, Paweł Szabelski i Dariusz Rochowiak. Egzamin został zdany i w/w koledzy uzyskali stopień szkoleniowy asystenta.
Gratulujemy!

4/ godz. 18.3o – 21.oo – egzaminy na Magistra scrutatora  stopień uczeń;
Po egzaminie na asystenta rozpoczął się egzamin na Magistra scrutatora z upoważnieniem do egzaminowania na stopień szkoleniowy – uczeń. Do egzaminu przystąpili: Leonard Marynowski z Wrocławskiego Klubu Signum Polonicum i Krzysztof Dusik z Pińczowskiego Klubu Signum Polonicum. Egzamin obejmował część praktycznej demonstracji i objaśniania technik. Obaj przeszli go pozytywnie.

 W czasie gdy w/w koledzy byli egzaminowani, kol. Jakub Pokojski z resztą grupy prowadził zajęcia szkoleniowe na stopień instruktora.

5/ godz. 21.3o – kolacja

Dzień drugi:

1/ godz. 8.oo – 11.oo – ciąg dalszy egzaminów na Magistra scrutatora – stopień uczeń i starszy uczeń;
Kontynuacja egzaminu na Magistra scrutatora z upoważnieniem do egzaminowania na stopień – uczeń rozpoczęła się od części teoretycznej. Obaj koledzy uzyskali zaliczenie z tego zakresu uzyskując w całym egzaminie ocene pozytywna i uprawnienia do egzaminowania członków Signum Polonicum na stopień uczeń.
Gratulujemy!

Po nich do egzaminu praktyczno-teoretycznego przystąpił kol. Jakub Pokojski z Katowickiego Klubu Signum Polonicum. Egzamin zdał z wynikiem pozytywnym i uzyskał uprawnienia do egzaminowania członków Signum Polonicum na stopień szkoleniowy starszy uczeń.
Gratulujemy!


Seminarium zakończono w niedzielę ok. godz. 11.15. Nocleg i posiłki spożywano w hotelu Nad Starą Nidą. Szkolenie i egzaminy przeprowadzono w szkole Awans dzięki uprzejmości dyr. Leszka Koseli za co mu serdecznie dziękujemy. 

 

czytano: 547 razy

źródło: signum-polonicum.com.pl

Strona główna
Galeria zdjęć
Ilość zdjęć: 125
dalej

SIGNUM POLONICUM
42-400 Zawiercie, ul. Paderewskiego 51
e-mail: signum@signum-polonicum.com.pl

Signum Polonicum