Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności

Polski Związek Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki
Signum Polonicum (Polski Związek Signum Polonicum)

SIGNUM POLONICUM W AIKIGOSHINDO KAISHI

Strona główna » Aktualności » SIGNUM POLONICUM W AIKIGOSHINDO KAISHI

wielkość tekstu:A | A | A

SIGNUM POLONICUM W AIKIGOSHIN-DO KAISHI

W kwietniowym numerze (nr 79) francuskiego czasopisma AikiGoshinDo Kaishi ukazał sie artykuł promujący i opisujący podstawy i techniki polskiej sztuki walki Signum Polonicum.

Autorem artykułu jest wybitny znawca, praktyk i autorytet dalekowschodnich sztuk walki Shihan dr Roland J. Maroteaux - pierwszy pochodzacy z Europy mistrz promowany w Japonii.

Artykułem tym, ten Wielki Mistrz nie tylko podkreśla trwałe miejsce Signum Polonicum w światowej rodzinie sportów i sztuk walki, ale również daje świadectwo istnienia staropolskich tradycji w tym zakresie jako nieodłączny element europejskiej historii i kultury narodowej.

To uznanie tak Wielkiego Mistrza i autorytetu jest dla nas wielkim wyróżnieniem a zarazem nagrodą za wiele lat ciężkiej pracy. To że Shihan Maroteaux ocenia tak wysoko naszą pracę, dokonania i sam fakt istnienia polskiej sztuki walki Signum Polonicum tkwiącą głęboko w korzeniach staropolskich i europejskich jest wystarczają nagroda do tego, aby dalej pracować nad kultywowaniem i rozwijaniem polskich tradycji w tym zakresie.

Dziś już możemy powiedzieć, że Signum Polonicum stało sie częścią dziedzictwa europejskiego w sztukach walki posiadajace trwałe i mocne korzenie w naszej historii i w naszej tradycji narodowej, ale nie tylko, bo i europejskiej.

Nas cieszy fakt, że jesteśmy jedyną europejską sztuką walki, której tak wiele czasu i miejsca poświęcił ten Wielki i Wybitny mistrz dalekowschodnich sztuk walki.

Wielkie dzięki!


 

czytano: 460 razy

źródło: signum-polonicum.com.pl

Strona główna
Galeria zdjęć
Ilość zdjęć: 143
dalej

SIGNUM POLONICUM
42-400 Zawiercie, ul. Paderewskiego 51
e-mail: signum@signum-polonicum.com.pl

Signum Polonicum