Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności

Polski Związek Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki
Signum Polonicum (Polski Związek Signum Polonicum)

POŚWIĘCENIE SZTANDARU - KATOWICE 2019

Strona główna » Aktualności » POŚWIĘCENIE SZTANDARU - KATOWICE 2019

wielkość tekstu:A | A | A

Foto. Krzysztof Gawor

POŚWIĘCENIE SZTANDARU
KATOWICKIEGO KLUBU SIGNUM POLONICUM
- 29.09.2019.

Dnia 29 września w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach (największej katedrze w Polsce) odbyło się poświęcenie sztandaru Katowickiego Klubu Signum Polonicum połączone z wręczeniem odznak „Zasłużony dla polskiej sztuki walki Signum Polonicum”. W imprezie uczestniczyli członkowie klubów z Zawiercia, Bydgoszczy, Pińczowa, Katowic i Wrocławia.

Poświęcenia dokonał ks. dr Łukasz Gaweł, proboszcz katowickiej katedry. A oto co powiedział:

Na waszym sztandarze napisaliście: „Bóg, Honor, Ojczyzna i Tradycja”. Niech te słowa prowadzą was przez życie, aby wasze słowa, czyny, codzienne zaangażowanie, świadczyły o tym, że Bóg stoi na pierwszym miejscu, że w sercu nosicie honor, że Ojczyzna jest waszą matką, a przywiązanie do tradycji, tej dobrej i świętej, niech będzie zawsze dla was trwałym wyznacznikiem codziennych wyzwań.

Działający od 2013 roku Katowicki Klub polskiej sztuki walki Signum Polonicum swym zaangażowaniem i pracą na rzecz rozwijania i propagowania Signum Polonicum pokazał, że w pełni zasłużył na prawo posiadania własnego sztandaru.

Prawo posiadania własnego sztandaru, to wielkie wyróżnienie dla każdego Klubu polskiej sztuki walki, dlatego Zarząd Główny Polskiego Związku Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum uznając zasługi kolegów z Katowic włożone na rzecz rozwoju Signum Polonicum nie miał wątpliwości i przyznał to prawo klubowi katowickiemu.

Tym bardziej cieszy fakt, że fundatorem sztandaru jest nasz kolega, członek katowickiego Klubu Signum Polonicum – Marek Szmandra. Świadczy to o jego wielkim oddaniu i zaangażowaniu się w sprawę promocji i popularyzacji polskiej sztuki walki Signum Polonicum. Aż cisną się na usta słowa wiersza Edwarda Słońskiego: „Nikt im iść nie kazał, poszli bo tak chcieli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk…”.

Po uroczystości, członkowie klubów i zaproszeni goście udali się wspólnym korowodem do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbyła się uroczysta akademia, podziękowania i poczęstunek ufundowany przez władze miasta Katowice.

Podczas tego spotkania, twórca Signum Polonicum, prezes zarządu Głównego Związku dr Zbigniew Sawicki wyróżnił odznaką „Zasłużony dla polskiej sztuki walki Signum Polonicum” trzy osoby z Katowickiego Klubu Signum Polonicum. Decyzją Zarządu Głównego Związku odznakę ta otrzymali:

  1. Józef Pokojski

  2. Marta Wacowska

  3. Marek Szmandra

W imieniu odznaczonych podziękowanie złożył kol. Józef Pokojski.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.

Zdjecia wykonał: pan Krzysztof Gawor.


Linki:

https://archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/860-signum polonicum?fbclid=IwAR3s8VhHInUUGdJSYFjEIfZOE13hIPacrEmIgGCqLtQJG2e0RxrE301IYJw

 

W urzedzieLeonard Marynowski. Foto Krzysztof GaworWojciech J. Gorzelańczyk. Foto. Krzysztof GaworFoto. Krzysztof Gawor

czytano: 330 razy

źródło: signum-polonicum.com.pl

Strona główna
Galeria zdjęć
Ilość zdjęć: 146
dalej

SIGNUM POLONICUM
42-400 Zawiercie, ul. Paderewskiego 51
e-mail: signum@signum-polonicum.com.pl

Signum Polonicum